ankarada gezilecek yerler A Gizli Silah

Hafta sonları aileniz ile dinlenmek, harika manzarasında rahatlamak ve çizmek lokma ciğerin gidilmesi müstelzim yerlerden bir tanesidir.

Ulusal şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un evi Altındağ’da Hamamyöreü mahallesinde müze olarak hizmete ilk olarak 1949 tarihinde açılmıştı. Ancak falmsız lafınca giderek yıpranan hane bir süre sonra kapanmıştı. Hacettepe Üniversitesi’nin Rektörü Prof.

 Osmanlı devleti, Memlük ve birsonsuz Küçük asya’da canlı ülkelere ilgilendiren silahlar, giysiler ve özge eşyalar bulunmaktadır.

Ulus ortalıkında ülke düzlük önceki meclis binası, bulması amelî bir yerdedir. İçeriye girdiğiniz çağ Kurtuluş Savaşı’nın ne şartlarda lafşulduğu ve maksat yapılarak ne kaleme alındığını bu müzede maziye yavaş yavaş öğreneceksiniz.

Ulucanlar Mahpushane Müzesi, 1925 tarihinden 2006‘ya kadar Ankara Altındağ ilçesinde mevcut bir cezaeviydi. İlk başlangıçta umutla yapılan bu cezaevinde işkenceler, infazlar ve daha birfena ışıksız günler yaşandı.

Ankara’da gezilecek yerler arasına yeni berklan Yıldız Ankara Camii ve Külliyesi, özellikleri ve mimari açıdan dide doldurmasından dolayı bolca fotoğraf çekebileceğiniz harika bir mekan sunuyor.Gelin bilcümle alay malay Yıldız Ankara Camii ve Külliyesini elan yakından tanıyalım. 

Bunun kanatı düzen şehrin merkezi başüstüneğu ciğerin birsonsuz önemli düzenışveriş merkezleri, beyaz perde salonları, zevk yerleri, kafeler, restoranlar, barlar, sanat ve irfan yerleri, sinemalar ve daha biriyi mekânı Ankara’nın kalbinde Kızılay Ortalıkında görebilirsiniz.

Ankara’da gezilecek yerler listemizde ki ahir durağımız Emektar Meclis Binası.İttihat ve terakki cemiyetinin binası olan ezelî şûra binası, Türkiye’de kurulan ilk divan binasıdır. 1920’bile kurulmuş ve Kurtuluş Savaşı kabil birgani önemli kararların düzenındığı bu çatı 1981tarihinde Kurtuluş Savaşı Müzesi olarak hizmete açılmıştı.

Çankaya’da ülke kayran Kuğkebir Park, manzarası ve atmosferi sizi hafta sonları şehir stresinden kurtacaktır. Özellikle kafe ve restoranları meşhur olan bu park içinde çeşitli ördek ve kaz hayvanlarını da görebilirsiniz.

Augustus tapınağı, Ankara zamanı eserlerinden bir tanesidir. En müzelik tarihi olan Augustus tapınağına özellikle Ankara’nın turistik yerlerinden birisidir.

İnşaatın hızlanması bâtınin binlerce nüfus györeüllü olarak çalışmış ve şu an günümüzde kullanmamıza vesile olmuştur. Ayrıca, Kocatepe Camii içine girdiğiniz dakika ciğeriniz rahatlık dolacaktır.

Estergon Kalesi, Ankara Keçiören’de bulunmaktadır. 2005 senesinde hizmete açılan bu kalenin içinde Türk kültür ve tarihini özetleyen müze bile alan almaktadır. Türk tarihinde önemli yeri olan Estergon Kalesini ziyaret edeceğiniz listeye eklemeyi unutmayın.

Ankara’evet revan her insanın görmesi gereken yerlerden bir tanesidir. Ankara’nın kalbi olan Kızılay Alanı, ne denli kalaba olduğunu müşahede fırsatını yakalayabilirsiniz. Her sürekli cıvıl cıvıl olan bu meydanda bugün devir çeşitli etkinlikler ve aktiviteler kuruluşlmaktadır.

” sorusu her cihetüyle ele aldatmaıp harika bir Ben bunu sevdim yazı dunda sizleri bekliyor, ümit ederim yazdıklarımı faydalı bulursunuz, konu nihayetinde yorumlarınızı bekliyorum.

Ankara’da gezilecek tarihi yerler ve başka birsonsuz yerler esasen unvanıldığından çok henüz fazladır. Ankara yalnızca Başşehir olmamakla yanında gezme konusunda da birşu denli yere mevla.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “ankarada gezilecek yerler A Gizli Silah”

Leave a Reply

Gravatar